jirka F

Co na zatím neléčenou angínu v krku?

Rozjela se mně v krku angína prý to na záchranku není ani na pohotovost. Že to musím do pondělí přetrpět.A tak jestli mně můžete někdo z vás něco doporučit?

Nejlepší odpověď
Dochy

No nevím, kdo Ti řekl, že je to angina? A kdo Ti řekl, že to není na pohotovost? Angina se obvykle léčí antibiotiky a pokud vím, tak čím dřív tím líp. Nečekej do pondělí. (Lékař po vyšetření zjistí, zda a jaká antibiotika jsou potřeba – angina je souhrný název pro různé problémy, některé z nich nejsou způsobeny bacily a tudíž se antibiotiky neléčí)

Další odpovědi
Ametyst

Acylpyrin, který pomůže i jako rozpuštěný ve vodě ke kloktání. Cucat se moc nedá, protože je rozpadavý. Možná pomůže i ústní voda, nejlepší je pro tento případ Parodontax. Existuje také hodně protizánětlivých bylinek, které se povaří nebo jen přelijí vařící vodou, a užívají se ke kloktání. Hlavně šalvěj.

cappuccino

Rozkousat hrebicek a nechat pusobit v puse.
Cucat strouzek cesneku.
Priessnitsuv obklad – to si najdi na internetu.

Emefej

Neposlouchej babské rady zdejších šarlatánek. Okamžitě volej záchranku, přece nebudeš do pondělí trpět s angínou!

da ny

Volat záchrannou službu je samozřejmě „pitomost“!!!"
Zaplatíš zbytečný výjezd…
Dospělý člověk si srazí teplotu (přes 38°) a vyrazí na pohotovost. Když je třeba.

Babské rady klidně poslechni.
Na samém začátku se může angína úplně zažehnat nebo se ti alespoň uleví.
Jestli ses naléval v horku studenými nápoji, uhnal sis ji sám.
Může být i z klimatizace (obchody, vlak, autobus, úřady, auto atp.).
Angína může být i virového původu, tam jsou ATB stejně k ničemu…
To zváží lékař na pohotovosti. I když původ nepozná.
Musel by vzít stěr z mandlí a poslat na mikrobiologii k vyšetření.
Bez tohoto vyšetření se to pozná, až když léčba ATB nezabere či se brzy vrátí zpět.

Snadná pomoc je, pokud jsou na mandlích čepy (hnisavé), sundat je a kloktat.
Stačí i slaná voda.
Ústní voda je vhodná k výplachům úst, ne ke kloktání (což je na mandle třeba).
V lékárně lze zakoupit i sprej na počínající angínu.
Teď, když a jestli už ji máš, můžeš chladit (aby se zánět nerozjel a zklidnil).
Cucej ledovou kostičku nebo si dej doma nanuk.

Filip84

Na pohotovost to je, ale v tvém případě: jeď do Pelhřimova, prohlédni si krematorium, ať víš, do čeho jdeš! 🙄🤪

Blahoslaveni chudí duchem jsou, anžto jejich království nebeské jest. 🤓

GM

Jela bych na pohotovost. Na angínu je dobrá zmrzlina.

jirka F

Dochy: teta mně řekla ať záchranku nevolám protože by mně jen vynadali a že je to bakteriální angína vykašlal jsem zelený hlen.

Filip84

jyřýk🤪: Ty jsi čím dál tím blbější! Hej, 1,000× jsem tu, nejen já, psal, že to tu není poradna pro pacienty s hlavou, ani tu nemáme laboratorium, nejsme tu lékaři…, a je to marný, je to marný, je to marný! 🤦‍♀️

Nemůžeš už, laskavě, natáhnout brko, aby od tebe byl pokoj!? 🙄🤪

da ny

Zelený hlen není známkou angín.
Ještě můžeš baštit jablka, ty slupky strhnou a uklidní
případný zánět na mandlích.
Pálení a bolest krku nemusí být vždy angína (pokud nejsou mandle
povleklé hnise nebo s čepy.
Začíná tak i obyčejná viroza nebo počínající rýmy.
U angín, často zduří i uzliny na krku.