Lucyfer

Dá se využít sušené maso (jerky) ještě jinak, než na přímou konzumaci?

Nejde to třeba nějak zvlhčit a nacpat do tortill? Nevím… 😀

Odpovědi
Drap

Ano, lze ho rozdrtit a používat do téměř čehokoli, do těsta, do kaší, zalít horkou vodou a udělat něco jako polévku. Indiáni, sušené a rozdrcené maso nazývali pemikan, a jedli ho se sušeným ovocem a lesními plody. Nosili si to na delší cestu jako zásobu energie.

Dochy

Předpokládám, že se dá standardně rozvařit. Otázkou je, proč to dělat, pokud jseš v civilizaci. Jednodušší a levnější bude koupit čerstvé. Pokud budeš v himalájích na výpravě a nebudeš zrovna mít nouzi o topivo, předpokládám, že polévka ze sušeného je vcelku racionální možnost.

zjentek

Ještě se dají schovat na potom 😛🤭

aliendrone

To nevím, nikdy se mi nepodařilo je nesežrat naráz. Hlavně „beefky“ nasypu do chlebárny na ex. 😉 😁 😁

aliendrone

zjentek>>> Kecáš woe, mi netvrď, že ti vydrží „na potom“. 😉