Inge Vlčková

Co se stane, když se klíště omylem vytrhne bez hlavičky? Místo svědí a někdy i brní.

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, co se stane, kdyz jsem si omylem vytrhla kliste z paty a zůstala mi tam hlavička. Myslela jsem si, že mě tam kousek komár, ale když jsem se ráno koukla, tak to bylo kliste, teď mě to svědí a někdy i brni, děkuji za odpovědi

Nejlepší odpověď
Filip84

Tak, za prvé, když jsi na to levá, tak jdi příště k praktickému lékaři – vyndá Ti toho klíště!

Za druhé, to, co z klíště zbylo, musí ven, poradí si s tím chirurgus.

Celý příběh.

Další odpovědi
elkon

Zajít k lékaři, na patě se k tomu špatně může.

GM

Zajít k lékaři, rozhodně bych si nechala napsat antibiotika, nepodceňuj to. Vlastní zkušenost. Borelióza je strašná nemoc, která může napadnout celé tělo.

Drap

Hlavičku odstranit a vydesinfikovat. Nic jiného už dělat nemůžeš.

Pepa25

Odstranit i kusadla a hlavně vydesinfikovat. Svědění by mělo po pár dnech zmizet. Pokud ne, navštívit lékaře – hned teď to nemá smysl.

Zdroj: https://www.kliste-prevence.cz/cla­nek/pretrzene-kliste-hlavicka-zustala-v-kuzi-co-delat-21