2 následující měsíce od podání/ obdržení výpovědi. Tj. podáš v únoru, tak březen, duben ještě chodíš, pokud se se zaměstnavatelem nedohodneš jinak.
0
před 1775 dny
|
0 Nominace Nahlásit |
Milionkráte zde zodpovězeno, snadno dohledatelné na mnoha webech, třeba s těmi se zákony!!!
0
před 1775 dny
|
0 Nominace Nahlásit |
Podle Zákoníku práce dva,ale pozor.Někteří -seriózní-podnikatelé ti můžou do smlouvy zanést třeba tři a následně tě oblbovat,že to nyní není důležité a v případě tvé výpovědi se pak domluvíme.
0
před 1775 dny
|
0 Nominace Nahlásit |
Kajochu, v tomto případě ve smlouvě může být co chce. Takové ustanovení, které odporuje zákonu je NEPLATNÉ. Zákon je smlouvě nadřazen a nemůže být upraven smlouvou, pokud to zákon výslovně neumožňuje, což je tento případ. Platí tedy to, co je v ZÁKONĚ: Dva měsíce počínající prvním dnem měsíce následujícím po podání výpovědi. Platné OBOUSTRANNĚ!! Cokoli jiného není výpověď, ale ukončení pracovního poměru DOHODOU. Ta však MUSÍ být OBOUSTRANNÁ (proto se tomu říká DOHODA)!!
Doplnění:
par. 51 ZP ost. 2:
"… Výpovědní doba musí být stejná pro zaměstnavatele i zaměstnance a činí nejméně 2 měsíce, s výjimkou vyplývající z § 51a. Výpovědní doba smí být prodloužena jen smlouvou mezi zaměstnavatelem a zaměstnancem; tato smlouva musí být písemná.
(2) Výpovědní doba začíná prvním dnem kalendářního měsíce následujícího po doručení výpovědi a končí uplynutím posledního dne příslušného kalendářního měsíce, s výjimkami vyplývajícími z § 51a, § 53 odst. 2, § 54 písm. c) a § 63."