Avatar uživatele
Marek1733

Jak přistupovat k informacím z českých médií ohledně tématu amerických prezidentských vo­leb?

Pro začátek musím říct, že jsem pouze pasivní divák, nijak mě americké volby nevzrušují, takže nemám žádné favority. Nicméně co jsem pochytil, tak mezi sebou soupeří kandidát Demokratické strany a kandidát Republikánské strany. Teď mě zaujalo, že odstoupil kandidát Demokratické strany a bude se hledat nový, kdežto Republikánská strana vyslala do klání Donalda Trumpa.

A teď k dotazu. Sleduju vysílání ČT, speciál amerických voleb, kde jsou zvaní různí hosté z různých organizací, sem tam čtu články jednotlivých deníků (Deník N, Seznam Zprávy, Novinky.cz apod.) a musím říct, že mi vychází premisa, že pro Evropu je nutné, aby vyhrál kandidát Demokratické strany, působí to na mě, pravda, trochu jednostranně, protože jsem se vlastně nijak nedozvěděl, jaké mohou být přínosy ze strany republikánského vedení? Vlastně to na mě působí tak, že se hledá recept na vítězství Demokrata.

Pokud bych vycházel z informací, komentářů, článků a reportáží českých médií, tak bych se osobně hned stal podporovatel Demokratické strany, ale přijde mi to dost krátkozraké. Nebo jsou Republikáni opravdu takové zlo a nemá smysl nad tím moc polemizovat? Děkuji za vysvětlení. Kdyby někdo znal české médium, které je více objektivní a dokáže shrnout klady a zápory obou stran, prosím o odkaz.

Hezký den 🙂

Zajímavá 0 před 47 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Podle mne by bylo nutné, aby se USA staraly o sebe a nechali celou Evropu na pokoji. Tam odjakživa soupeří tyto dvě strany. To že by se našim představitelům líbil více neschopný a nesoudný kandidát demokratů, ještě neznamená že to nemůže být jinak. I v USA se najdou lidé kteří přemýšlí bez ohledu na to komu fandí proradná media.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Ametyst

Jednostranné informace z typických euromedií, která nenávidí Donalda Trumpa už od jeho předvolební kampaně v roce 2016, jsou fakt k ničemu. Zvláště ta z Prahy.
Demokrati jsou globalisté, kteří chtějí válčit klidně po celém světě. Polovina republikánů je také taková, ale trochu se to už mění, druhá polovina podporuje Trumpa a jeho program America first. Make America Great Again je typické heslo republikánských patriotů ajejich podporovatelů, kteří chtějí udělat pořádek především doma, v USA. Leze jim nepříjemně do domácího rozpočtu financovat Ukrajinu, a mít každoročně 1 milion ilegálních migrantů, kteří přišli přes otevřenou jižní hranici. S nimi přišla kriminalita, pašování lidí, zbraní i drog.
Donald Trump je byznysman, který bude vyjednávat s každým, a nebude blbě ohrnovat nos nad někým, s kým se prý nemluví.
Odkazy: FoxNews, ForbesBreakin­gNews, atd.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Jako pasivní divák a český patriot musím uvést, toto dění jde mimo mě a Amerika mě nezajímá. Ať se staví třeba na hlavu. Můj postoj se přiživil hlavně tím (a to je z různých stran), že většina Američanů ani neví kde je Evropa, natož nějaká Česká republika. Prostě je zajímá jen ten jejich malý dvoreček, dál vidět nepotřebují. K ničemu nás nepotřebují a podle toho se chovají. Jak jednou řekl majitel jedné benzinové pumpy kdesi v pustině: „mě jen zajímá, aby se tu občas zastavil někdo pro naftu, nebo benzin, to je moje živobytí“. Dokonale výstižný postoj.

Upravil/a: elkon

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Pri sledovaní informácií z médií neriaďte sa len jedným zdrojom
Informácie sledujte aj v iných, nielen súhlasných ale aj v oponujúcich zdrojoch. Skutočnú objektivitu v médiách neobjavíte, pokiaľ to nie je objektivita matematického vzorca, skupenstva, alebo zemepisného údaja. Uvedomte si, že informácie do médií píšu ľudia (alebo napríklad „inteligentný stroj“ ChatGPT podľa svojho naprogramovania).
Nie všetko, čo na prvý pohľad vyzerá ako pravda, je naozaj pravdou.
Preto sledujte viaceré zdroje a hlavne premýšľajte o myšlienke a dosahu informácie.

Príklad:
ak ste dlhšie a pozorne sledovali prezidentský boj a mediálne informácie o svetovej politickej a hospodárskej situácii vo svete a hlavne pri tom premýšľali, odstúpenie „Old Joe“ Bidena z kandidátky vás nemohlo prekvapiť. Presne v zmysle prastarej hry aj pri prehre nestrať tvár Dobrý politik (v pozadí) má vždy v šuplíku náhradné riešenie.

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
plebs

Marek s velkou rezervou v Česku na počet obyvatel máme velké množství znalců, expertů, odborníků redaktorů a také prapodivné soudní rozsudky na př. za pět housek 1,5 roku šatlavy viz kniha Škůdci v taláru.
A neměj obavu Trump nevyhraje již na něho bylo podáno 30 soudních žalob / dámy si po letech vzpomenou na sex obtěžování / a možná se objeví i další atentátník.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
led

Ametyst, z vašej odpovede a v diskusii vidím, že hrávate hry. Takže isto poznáte v hre ako skončiť boj a nestratiť tvár… Nepripomína vám to niečo?

Avatar uživatele
Ametyst

led: Nevím, o čem píšete, a nepřipomíná mi to nic. To jen že už sleduju jenom co se děje v USA, všechno ostatní se totiž odvíjí od situace tam.

Avatar uživatele
Marek1733

Ametyst: Pokud ale DT vyhraje, nehrozí další expanze Ruska dál do Evropy, když uvidí, že USA si budou hledět svého? A jak potom rozumět tomu heslu „America First“ a zároveň se izolovat, když by to mohlo pozici USA oslabit?

Avatar uživatele
plebs

Žádné obavy NATO v má 5× silnější armádu toho si je Rus vědom / bez jaderných hraček / a v případě že použijí všechny zbraně tak máme v roce 2031–2 zaručeny dodávku nejlepších stíhaček F 35 a ty pravděpodobně ruské rakety zlikvidují.

Avatar uživatele
Ametyst

Marek: Západní politici se zamilovali do válčení, protože ve všem ostatním selhali, a mají aspoň důvod svádět problémy na Putina. Inflaci, ceny energií, problémy s ilegální migrací. Putin není hloupý, aby si začal válku proti NATO. To je zase nesmyslné strašení z euromédií. Jak známo, vystrašeným lidem se dobře nakecá cokoliv, covidová doba toho byla krásným příkladem. America first neznamená izolaci, ale dělat si pořádek doma, a upřednostnit domácí obyvatelstvo před ilegální cheap labor, například. Za prezidenta Trumpa měli i černí Američané možnost otevřít si byznys nebo sehnat práci. Měli se dobře.To skončilo s nástupem Bidena, který otevřel hranice.
Czechs first by bylo také hezké: jenomže fialová vláda nenávidí vlastní obyvatelstvo. Udělá všechno pro Ukrajinu, pro EU, pro kohokoliv, protože si hraje na „globálního lídra“.

Avatar uživatele
Marek1733

Píšete „Putin není hloupý, aby si začal válku proti NATO.“ – Ale neříkali toto titíž lidé jako Vy v roce 1939, když bagatelizovali chování Adolfa Hitlera a považovali jeho potenciální rozsáhlý útok na Evropu za holý nesmysl? Nebo platí známé „Nepřítel mého nepřítele je můj přítel“?

Avatar uživatele
Ametyst

Elkone, kéž by je zajímal jejich dvoreček, a nestrkali nos do konfliktu dvou bývalých republik bývalého Sovětského Svazu. Proto je Donald Trump naděje, že jako patriot se bude starat o chaos doma, a ne jako Bidenovi loutkovodiči všude mozně po světě, včetně krmení ukrajinského konfliktu.

Nový příspěvek