Avatar uživatele
Kric.ouwner

Jak to je s Dohodou o Provedení práce ???

Kolik na ní můžu odpracovat ( podle mého ujištění by to mělo být 300 hodin ročně ) a co se děje když tyto hodiny odpracuji je možné sepsat smlouvu novou nebo musím čekat do nového roku a těch 300 hodin se bere jako u jedné smlouvy jedné společnosti nebo když mám třeba 3 brigády tak to je na všechny 3 těch 300 hodin , a také ještě jak je to s daněma musí se platit nebo ne nebo něják u limitu 10 000 korun , a ještě jak je to s přesčasama těch 150 hodin ročně platí to i u této DPP . ???
Mockrát děkuji za ochotu to celé číst a za případné odpovědi :)…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? fablen před 4697 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
pusinka50

Podle nového Zákoníku práce můžete za 1 rok odpracovat na DPP 300 hod u 1 zaměstnavatele. Můžete pracovat u více zaměstnavatelů, ale ročně u každého z nich můžete odpracovat pouze 300 hod. Nebo i více, pokud zaměstnavatel tak moc nehledí na přesný počet odpracovaných hodin, což někteří zaměstnavatelé dělají, že vám třeba neuvedou na výplatní pásce hodinovou mzdu a DPP se „natáhne“ třeba na celý rok. Nezdaněný limit výdělku je 9.999 Kč za měsíc. Vše nad to se daní, při podepsání rúžového formuláře poplatníka je daň 15% z hrubé mzdy. Podpisem růžového Prohlášení poplatníka k dani potvrzujete zaměstnavateli, že u něj uplatňujete nezdanitelné částky a slevy na dani, na které máte nárok.
Pokud prohlášení nepodepíšete, zaměstnavatel vám strhne srážkovou daň nebo zálohu na daň nesníženou o slevy na dani. Přitom můžete přijít o slevy na dani, pokud váš celoroční příjem je nízký, tuším do 5 tis.Kč měsíčně.
Zaměstnavatel zmenší o uplatněné slevy daň z naší mzdy a vám tím pádem vyplatí vyšší čistou mzdu, čili je výhodné prohlášení podepsat.

Na stejné období, minimálně 1 kalendářní měsíc, můžete podepsat Prohlášení jen u jednoho zaměstnavatele.

Od r. 2012 při práci na DPP neodvádíte státu ani zdravotní, ani sociální pojištění do výše výdělku 9.999 Kč/měsíc.
Pokud však nemáte v konkrétním měsíci jiný příjem než z DPP do 9.999 Kč měsíčně a není za vás plátcem pojistného stát (nejste invalidní důchodce), musíte se přihlásit do 8 dnů zdravotní pojišťovně jako osoba bez zdanitelných příjmů a sám platit pojistné – výše pojistného je poměrně nízká.

Přesčasy se na práci na DPP nevztahují, platí max 300 hod ročně.

Ještě nějaké otázky? 🙂

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
jmhad

Ročně u jednoho zaměstnavatele 300 hodin.Víc ne.Těch zaměstnavatelů mohu mít deset.Těch 10 tisíc je limit pro zaměstnavatele,kdy on nemusí odvádět sociální a zdravotní a další.Ty si ale musíš podat začátkem dalšího roku daňové přiznání a předložit všechny příjmy od všech zaměstnavatelů,spo­čítat daň a také sám si přiznat zdravotní a sociální pojištění,pokud příjmy přesáhnou stanovenou částku.Přesčasy pochopitelně neexistují.Je to dohoda na 300 hodin a víc ani ťuk.Pokud dělám víc,pak pochopitelně záleží na dohodě se zaměstnavatelem,ko­lik se bude evidovat -ALE od ledna na tohle chodí přísné kontroly a pokuty jsou mastné.Už to nejsou blbci a dokáží počítat.Jinak vše musí být napsáno ve smlouvě.Mám takový vzor.Pro orientaci – za rok 2011 je nezdaněný příjem asi 140 000.
Doplňuji:
Pusinka má poněkud jiný výklad,než říká zákon

Upravil/a: jmhad

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony