Matiselis

Je pravda, že hluboký kočárek se hodí spíše do terénu než do města?

Pokud to pravda není, je nějaký rozdíl mezi doporučovanými, vhodnými terény pro hluboký VS kombinovaný kočárek? Nebo to nelze říci takto obecně a je to jiné model od modelu? Děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
Hlada

Hluboký se používá zhruba do jednoho roku, kdy dítě nemůže dlouho sedět. Jestli chcete jezdit do terénu, vyberte s velkými nafukovacími koly na pevných nápravách, velkou korbou a nízkým těžištěm. Dobré byly z Liberty.

Další odpovědi
elkon

To si musí každý promyslet sám. Hluboký kočárek v patřičné velikosti, chrání dítě proti povětrnostním vlivům. V zimě se do něj dobře vejde teplý zimní „pytel“ (nevzpomenu si na jiný výraz) a dítěti bude dobře. Naše děti tenkrát vyrůstaly v hlubokém kočárku Stegner (pamětníci jistě znají) a teprve v létě jsme používali sedačku. To už byla Liberta, šikovná sedačka (mohla se použít klasicky, nebo i čelem dopředu). Dnes si často říkám „chudák dítě“, když vidím v jak malém kočárku dítě vezou. Některé konstrukce byly i takové, že na jednom podvozku bylo možné použít kočárek, nebo vyměnit za sedačku.

Dochy

Malé dítě nemůžeš dát do golfek. Pokud v té kombinaci máš hlubokou korbu a dostatečně velkou pro Tvé dítě, klidně jdi do něj. ale pro malé dítě, zkrátka potřebuješ hlubokou korbu a zvlášť na zimu dost vekou aby se tam vešel i fusak a dítě se mohlo trochu protáhnout. My měli děcka poměrně velká, tak ty moderní kočárky zkrátka pro nás nebyly. V těch bychom našim dětem mohli vozit tak akorát panenky.