Lgee

Je pravda, že pokud by někdo chtěl jiný tvar, velikost zubů apod., tak by mu jeho nové zuby do jeho úst nepasovaly?

Nejlepší odpověď
elkon

Samozřejmě, každá ústní dutina je specifická. A umělé zuby se dělají podle zubů původních. Malé odchylky mohou být, ale celkově to musí vše navazovat.

Další odpovědi
led

Pokiaľ by sa muselo prispôsobiť aj umelé lôžko zubov, hlavne v prípade totálnemu odstráneniu chrupu, mal by ste v ústach aspoň pre začiatok príliš nezvyklo tesno. Ale ako sa hovorí, človek si zvykne aj na šibenicu, takže po čase, prípadne pri čiastočnému prispôsobeniu zubárom, sa ďasná prispôsobia a v pocitoch aj vy. Prirodzene aj prispôsobenie možno robiť len „v rámci slušnosti“. Ak máte tvár ako francúzsky herec Luis de Funes nežiadajte mať chrup ako herec Fernandel