plebs

Má ČR větší odvahu než Německo s názorem na rudou Čínu?

Tato malá odvážná země vede boj Davida s Goliášem a jde příkladem celé Evropě.
Má vynikající politiku.
Uvedené informoval Die Welt a Frankfurter Rundschau.

Nejlepší odpověď
elkon

O žádném boji nevím. Ptej se tam, kde to říkají.

Další odpovědi
Drap

ČR ani Německo nemá odvaho. Odvahu může mít vláda daného státu, popřípadě lid daného státu. Myslím, že u nás o ničem takovém mluvit nelze. I když jsou u nás politici, kteří by rádi válčili i s Čínou.

magorvkleci

ČR je natolik nevýznamná země, že prostřednictvím žvástů zdejších zkorumpovaných „představitelů“ může významná země vyzkoušet, jak daleko je možné zajít v politice vůči jiné významné zemi. Kdyby z toho byl průšvih, tak se to svede na blbost (tedy na „soukromou iniciativu“) zdejších představitelů, která s ničím nesouvisí.

Pepa25

Stačí si ten článek podrobně přečíst:
https://zpravy­.aktualne.cz/zah­ranici/cesko-dela-vuci-tchaj-wanu-kroky-na-ktere-berlin-nema-odvahu/r~ead2a66a8d211­1ef95ee0cc47ab5f12­2/

„Bývalá tchajwanská prezidentka Cchaj Jing-wen cestuje po Evropě, hostem je v Bruselu – a v Česku. Že zavítala na návštěvu Prahy, a ne Berlína, má svůj důvod: Žádná jiná západní vláda nestojí tak důsledně na straně Tchaj-wanu jako ta česká,“ napsal německý list Die Welt.

Německý list napsal, že se Česku jeho politika vůči Tchaj-wanu vyplácí hlavně hospodářsky. „Tchaj-wan se stal jedním z nejdůležitějších investorů v Česku. Ze slibovaných čínských investic jsou čeští politici naopak spíše zklamaní,“ napsal.

Už před návštěvou tchajwanské exprezidentky chválil českou politiku také další německý list – Frankfurter Rundschau, který napsal, že Česko má „sebevědomou politiku“ vůči Číně, nenechá si Pekingem diktovat, s kým se její politici budou setkávat, a jde příkladem i ostatním zemím EU. „Tato malá země vede už delší dobu s Pekingem boj Davida s Goliášem,“ uvedl.

Ametyst

Politici jsou natolik bezohlední, že zavlečou zemi do války s jakoukoliv velmocí, kterou Západ vytipuje jako nepřátelskou. Není to statečnost. Ve skutečnosti se v pravoúhlém předklonu hrbí před Západem, dříve kapitalistickým nepřítelem, dnes loutkovodičem našich bezpáteřných politiků. Pokud je pro někoho težké představit si to, vzpomeňte si na Havla, to byl prototyp loutky.

led

Vaša otázka je už zastaralá. Kedysi dávno (za socializmu) Detvania vyhlásili vojnu ČĽR.
Čínsky veľvyslanec sa so smiechom Detvancov opýtal: A viete, že nás je už skoro miliarda?
Detvanec Jano sa poškrabal za uchom a obrátil k Jurovi: Ej bisťu a kde ich všetkých pochováme?

plebs, myslíte si snáď, že by niečo podobne potomci Psohlavcov a Žižkoví sirotci nezvládli?

plebs

Magorvkleci tato malá země a většina diskutujících na sociálních sítích je statečná a odvážná jak proti okupantům RF na UA, tak proti všem Palestincům na straně Izraele i statečnost s Tchaj – wanem.
Jenom jsem nepochopil, že při posledním náboru do armády se přihlásilo 600 žen a 650 mužů i když nebylo uvedeno ještě další pohlaví což může ovlivnit celkový výsledek.
Na př. Ringo Čech o našem vrcholném politikovi má názor, je to Tchajwanský tygr.

da ny

Pouhé zavedení vysokého cla na čínské elektromobily, se Němcům,
Francouzům a Italům, vrací jako bumerang…
Samozřejmě s dopadem na ČR.
Evropa je na Číně velmi závislá. Její síla a schopnosti, vlivy, jsou nedozírné.....

da ny

Česká „statečnost“, může souviset s ješitností, naivitou, neprofesionalitou i s hloupostí…
Jinde jsou politické špičky, podnikatelé znalí, obezřetnější.
Zničit/utnout vazby/vztahy, se zeměmi, na kterých jsme závislí, není jen tak jednoduché.
Může to napáchat mnoho škod.
I hospodářská, studená válka, má nedozírné následky.
Žádnou statečnost, nikde neshledávám. Umanutost a nezodpovědnos­t, ano.

Pepa25

Další blábol. Čísla 600 a 650 jsou vycucaná z prstu nebo od „štamgastů v hospodě“? Armáda totiž konkrétní údaje neuvádí: https://ct24.ces­katelevize.cz/cla­nek/domaci/na­bory-do-armady-se-nedari-priznava-rehka-354106