Tonda Káňa

Myslíte si, že je divné jet na seznamovací pobyt v rámci VŠ jako třicátník?

Na začátku září mám možnost jet jako člověk přijatý na MFF UK na seznamovací pobyt. Budou tam údajně testy studijní předpokladů a testy z matematiky a taky nějaké info o studiu, ale podle mailu, který mi přišel, to není povinné. Koukal jsem se na webu fakulty na fotky z minulých let a jsou tam samí čerství maturanti. Já jakožto třicátník bych tam byl mezi nimi nejstarší a nevím, jestli je to vhodné. Proto váhám, zda jet. Na druhou stranu tam poznám budoucí spolužáky…

Myslíte si, že je divné, abych jel na takový pobyt? Aby se na mne nekoukali jako na úchyla… Jeli byste by na mém místě vy? Zajímají mne jen vaše názory, pohledy. Sestra mi hned řeka, že nemám jet…

Nejlepší odpověď
quentos

Ne, proč?

Další odpovědi
Drap

Neni žádný rozumný důvod proč nejet.

da ny

Divné to není.
To mají všechny VŠ fakulty v republice.
Záleží jen na Tobě, Tondo. Jestli máš volno, kolik to stojí….
Pravda, pokud, tak tam budou děti 19 – 20 let.
Třicátník ještě zapadne i vzhledově 😉 Pětatřicátník už méně.
Moje děti nikam nejely.
Spolužáky pak spolupráce, během studia „spolupracovat“, situace donutí.
Většina studentů, které znám, vím o nich, nikam nejela.
Většina i pilně brigádničila 😉 Nástup v říjnu (někde dříve).

cappuccino

Zabal crocsy a jed! Vubec nevahej!! Nektere prilezitosti se v zivote neopakuji!!

aliendrone

Řiď se heslelm „Co mi není rovno, po tom je mi hovno“! Na nějakou „divnost“ se vykašli. Venkoncem na matfyzu bude přinejmenším POLOVINA z nich parádní exoti. Jestli nemáš nic lepšího, tak jeď. 🙂

zjentek

Já bych jel i coby student třetího věku. A? 🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️

elkon

Je to tvoje věc, máš snad svoji hlavu.

Kazatel

To záleží jestli jsi na kluky nebo na holky. Na MFF UK to bude asi dost vyhraněné. Taky jde o to, v jakém smyslu se chceš seznámit. Jestli to mají být fakt jen ucha po střední, tak tam asi dojde k mezigeneračnímu nepochopení.

Dochy

není to divné. Pokud Ti to nabídli, pak jeď, pokud Ti v tom nebrání objektivní důvody.

Mp2

Ahoj.

Podívej, na nástavbu chodili mladí kluci, ale i i chlapi 55+, starší, než jejich otcové.

Na střední chodil kamarád s chlápkem, který má 2 děti a 4 roky seděl.
Jeden jezdil do školy autem, i když neměl papíry a auto stálo 800k.. druhý zase neměl peníze a nechodil ani na obědy..
Potkáš různorodé lidi..

Na vysokou chodí lidé, kteří jsou v jiném věku, jiné národnosti..

Prostě se vykašli na rozdíly, nakonec zjistíš, že jsou všichni stejné nuly, navzájem si nemají vůbec co vyčítat a stejně všichni jednou umřete, jen ty o něco dřív, než istatní.