zjentek

Za máslo si nyní připlatíme kvůli letošního mimořádného vedra, které výrazně zhoršilo apetit krav. (?)

Děkuju.

Odpovědi
da ny

Nejen za máslo!
Zapomněl jsi na jarní mrazy (/pomrzly stromy/keře v květu)
, na déšť, vítr a polomy, v neposlední řadě, na povodně.

JJ, asi krávy málo dojily, tak teď je třeba , v obchodech,
„podojit“ nás, zákazníky 😉

Zvyšují se výrobní náklady (energie, někde/někomu mzdy…)
a hlavně obchodníci jsou nenasytní (i když je snížené DPH na potraviby).

Cenovka – mléko – červenec 2024
12.7.2024 | Cenovka, Komoditní zpravodajství, Mléko
tabulky:
https://www.a­gropress.cz/ce­novka-mleko-cervenec-2024/

Historické cenové maximum dosáhla cena mléka v lednu 2023 a to 13,41Kč/l, což byla nejvyšší hodnota za posledních 33 let. Od začátku roku výkupní cena mléka klesla už nejméně o 2,5Kč/l, což je cca o 25%.5. 9. 2023
https://www.a­gropress.cz/ce­novka-mleko-srpen-2023/
Podle předběžných údajů Evropské komise činila v dubnu 2024 průměrná cena čerstvého mléka v EU 46,31 eurocentů za kg, což je o 0,2 % méně než v březnu 2024. Ve srovnání s cenou v dubnu 2023 mléko v EU zlevnilo o 2,6 %.29. 5. 2024
https://www.hol­stein.cz/cz/clan­ky/mleko/448-porovnani-cen-cerstveho-mleka-v-breznu-a-dubnu-2024

Cukr není zdravý, cukroví se nebude péci z másla,
ale ti otrlí a zoufalí, ze swinstwa, jako je vlastní sstra násla H*ra.
Na chleba si namažeme sádlo, nebo ho nalámeme do kafe. 😉
A někdo si na Vánoce koupí alespoň jablka (jestli je dovezou z Polska,
nebo naleštěné „trvalky“, z exotiky......

Drap

Nesmíš věřit všemu, co se nám pětikolka a její odborníci snaží namluvit

Ametyst

Vyvolávání umělého nedostatku čehokoliv přece zapadá do ideologie Greendealu. Je úplně jasné, že Brusel chce vybít co nejvíc krav, a pěstovat raději cvrčky. Bude dotovat zemědělce za nepěstování a nechování krav. Jejich debilita nezná mezí.
Pokud mi někdo nevěří, ať se podívá na události posledních let v Nizozemí, které vždycky melo nejvíc prosperující zemědělství v Evropě, než začal řádit Brusel. Stačí se podívat na následný počet sebevražd farmářů a na vyborné výsledky strany BBB v místních volbách.

marci1

Blíží se vánoční svátky, bude se péct! 😄

orwell

A není to jedno proč?
„Proč bychom si nee přii plaa tili,
když nám pánbůh zdraví dá, zdraví dá…“ 🙂

da ny

Zvyšuje se poptávka (pečení).

Máslo je nejdražší od začátku roku, jeho cena stoupla o dvacet procent
23. září 2024 14:13
Zdroj: https://www.id­nes.cz/ekonomi­ka/domaci/potra­viny-ceny-maslo-bily-jogurt.A240923_131­459_ekonomika_rie
Tak to je druhá polovinaa září…..
Tady je „levné máslo“, čtvrtka, za 69 Kč, tam kde je dražší je za 74 Kč, zahlédla jsem i za 89 Kč.
A to se začíná v domácnostech péci v listopadu a po Mikuláši 😉
To, ještě popoleze nahoru.
Takže na řadu přichází sestra H*ra, sestřenice St*la, Zlatá Ha*á
a už chybí jen, aby se vrátilo „Juno“ v kelímku! 😉

Pepa25

Závisí cena másla na ceně mléka? Nebo naopak? Nebo jsou do značné míry nezávislé a rozhodují jiné faktory? https://ibb.co/yN­JNCFY Samé otázky …

Pepa25

Ceny másla výrazně KOLÍSAJÍ. To je objev, co? https://ibb.co/ftmVPbg