dust8

Jak přesně rozbít vejce do hrnku, aby dovnitř nespadl žádný kousek skořápky?

Nejlepší odpověď
zjentek

Vůbec bych neklepal o hranu (jak píše Elkon) a nad hrnkem bych vajco nasekl ostrým nástrojem, třeba nožem, nebo skalpelem. Ono taky se to nepodělá když nějakou tu skořápku v jídle sníte 🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️

Další odpovědi
elkon

Jak? Opatrně, trochu naklepnout např. o hranu a pak držet tak, aby se dalo pomocí palců pomalu rozdělit v prasklině od sebe . A samozřejmě se pořádně dívat do hrnku.

GM

Jednoduše. Šikovně. Taky to chce trochu cviku.

marci1

Rady jsou různé, např.: Nejlepší metodou, jak rozklepnout vejce, je sebevědomé poklepání na rovný povrch. Poté držte vejce nad miskou nebo pánví a palcem lehce zatlačte do trhliny, aby se prolomila membrána. Poté jemně odtáhněte půlky skořápky od sebe.
https://fresh­.iprima.cz/ma­gazin/rozbijte-vejce-bez-malych-kousku-skorapek-spravna-metoda-vas-nejspis-prekvapi-190679
😄

Drap

Při troše fortelu se to lehce podaří. Je celkem jedno, čím vajíčko načneš, zda o ostrou hranu nádoby, nožem nebo něčím jiným vhodným. Osobně používám nůž. Vařím málo, ale s vejci problém nemám.