zjentek

Jak se nazývala exotická omáčka, která brzy po sametu atakovala naše sámošky a to ještě mnohem dříve, než čínský česnek?

Mám sklerózu (tou dobou jsem byl již stár)… Byly ve skleničkách, existovaly tuším dva nebo tři druhy opravdu lákavých barev s kousky ovoce a zeleniny, jedna z nich tam byla tuším oranžová s ananasem, a měly chemickou, umělou, ovšem také docela lákavou chuť, venkoncem potraviny téže chuti lidé v současnosti konzumují zcela běžně a mladí se vlastně nad skutečností ani nezamyslí bo nemají nad čím se zamyslet, bo netuší, že svět bez průmyslově zpracovaných chemických potravin tady existoval, tedy bo nemají s čím srovnat. Ale ta omáčka… Že by Chilli con carne? Ne, ta tuším přišla až později. Nápověda: Tou dobou v běžných sámoškách existoval jediný druh sójové omáčky (sladká byla tou dobou jen někde v Gurmánu či Aso) a jiné exotické omáčky coby dochucovadla zde prakticky neexistovaly (vyjma hořčice, kečupu a maggi). A právě tou dobou se jako první vlaštovky objevily omáčky, které hledám, se svou chutí karcinogenního glutamátu. Děkuju.

Odpovědi
Emefej

Uncle Bens?

Rokio

Nemáš na mysli UHO?

zjentek

Byla to doba, kdy lidé ještě měli na zahradách třeba svá vlastní, chutná a zdravá jablka, ale nebyla tak hezká (v sámošce byla obvyklá jablka levnější než tzv. základní potraviny). Často je lidé darovali různě na inzerát, neboť nevěděli co s nima. Byla to doba, kdy jsme vykročili do prdele (dnes NEMÁ SMYSL COKOLI řešit, naopak rozumné je tiše přihlížet a hlavně- UČIT SE nevídanému). Děkuju.