Avatar uživatele
Lurius

Je bezpečné jíst ostružiny na které létají mouchy?

Slyšel jsem že mouchy plivou na potravu aby ji rozložili, tak mám z těch měkkých plodů trochu strach

Zajímavá 0 před 56 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Liška ostružiny svírat nebude. Je to stejně jako borůvky, maliny, brusinky a jahody se doporučuje před konzumací opláchnout vodou. Pojídám lesní plody poměrně dost často, když něco roste a už mnoho let. Doposud jsem je nestačil nikdy umýt a žádnou nemoc ani nákazu jsem z toho neměl.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
zjentek

Pokud začneš přemýšlet tímto způsobem, brzy si přivodíš nebezpečné alergie a podobné. No a pak si člověk vyber… 🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
elkon

Nevím jestli mouchy, ale nedoporučuje se konzumovat lesní plody bez omytí, kvůli možnosti potřísnění zvěří slinami. Hrozí vzteklina, hlavně od lišek.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Ne, není.
Stejně tak není bezpečné jíst chleba a pít pivo.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cappuccino

Ja bych nic, na cem sedela moucha, nepozrela!! Nikdy nevis, na cem sedela predtim!

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Dochy

elkon: ad vzteklina:

  1. vzteklina u lišek v ČR nebyla už několik let zaznamenána
  2. pokud vím, zrovna virus vztekliny je extrémn citlivý na vnější podmínky, na lesních plodech snad nevydrží déle než nízké jednoky minut
  3. pokud jde o lesní plody a lišky, tak nějaké riziko existuje, ale mám za to, že jde spíše o nějaké tasemnice než vzteklinu.

Avatar uživatele
elkon

Není to z mé hlavy, ale z reportáže v televizi.

Nový příspěvek