zjentek

Mohl by to být docela dobrý salát?

Okurkový salát z okurčiček ze zahrádky, ovšem k nálevu by se použila voda z kysaného zelí (kříst), případně ještě dochutit (soli a octa by zřejmě více nebylo třeba).

Volná diskuze, názorová přestřelka (jak s oblibou se zde uvádí- přetřes).

Odpovědi
cappuccino

Nac vodu z kysaneho zeli? Podle me se k okurce vubec nehodi! Dej radeji lzici zakysane smetany nebo bileho jogurtu a trochu kopru.
Jinak prodavaji hotovou zalivku z Balsamika v male lahvicce. Staci par kapek a salat ma exotickou chut!! A vydrzi dlouho, protoze staci opravdu par kapek.
Ja pridavam i 2 lzice olivoveho oleje.

Drap

Chutě by mě nepasovali. Raději zůstanu u klasiky.

aliendrone

Zeleninový salát snad nejde zprznit. Zvláště někomu, kdo při loupání brambor (cibule, česneku, zeleniny obecně) hnedka alespoň jednu sežere. Miluju syrovou zeleninu (zato nemusím moc vařenou). 😉

Nwm, jestli by to byl nějaký vrchol gastronomie, ale já bych to zblajznul na počkání. I když mi přijde ten lák z kys. zelí prznit ředěním trochu škoda (je to MŇAMKA, když nějaká baba mnou nahnaná otročit do kuchyně [zpravidla výhružkami, falešnými sliby aj. motivací] lák z kys. zelí omylem VYLIJE do odpadu [místo do hrnečku k mé pozdější labužnické konzumaci] – to pak není obvyklé vzteklé bublání a mrmlání, nýbrž první stádium BOUŘKY! 😉 ).

BTW – křís je snad ta plíseň, která se může při kvašení na povrchu objevit, ne? 😉

Je to prostě o tom, kdo co má rád. Já rád slané, kyselé, hořké a ostré. BTW – zkus někdy dát do zeleninového salátu ŠŤOVÍK! Tedy… když budeš mít VELKÉ štěstí a nějaký najdeš. 🙂

elkon

Místo psaní si to můžeš vyzkoušet. A uvidíš hned.