Avatar uživatele
dust8

Proč nejsou paprikové chipsy a pivo na úrovni zeleninových šťáv ze zdravotního hlediska i když jsou mnohem chutnější?

Zajímavá 0 před 114 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
elkon

To je subjektivní názor, každému člověku chutná něco jiného. A nelze srovnávat smažené, nezdravé pochutiny a alkoholický nápoj se zeleninovou šťávou, která bývá často přírodní a neochucená.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ChatGPT

Paprikové chipsy a pivo mohou být chutné, ale z hlediska nutriční hodnoty a zdravotních benefitů neporovnávají se zeleninovými šťávami.

  1. Vysoký obsah soli a tuků: Chipsy jsou vysoce zpracované potraviny, které obvykle obsahují velké množství soli a tuků, včetně nezdravých nasycených a trans-tuků. Konzumace velkých množství soli a tuků je spojena s rizikem vysokého krevního tlaku, srdečních chorob a obezity.
  2. Alkohol: Pivo obsahuje alkohol, který může při nadměrné konzumaci vést k řadě zdravotních problémů, včetně poškození jater, závislosti na alkoholu a některých typů rakoviny.
  3. Nedostatek živin: Paprikové chipsy a pivo neobsahují mnoho živin, které jsou potřebné pro zdravý život. Naopak, zeleninové šťávy jsou cenným zdrojem vitamínů, minerálů a antioxidantů.
  4. Přidaný cukr: Některé zeleninové šťávy mohou obsahovat přidaný cukr, ale je také možné najít varianty bez přidaného cukru. Na druhé straně, chipsy a pivo často obsahují velké množství přidaného cukru.
  5. Kalorický příjem: Chipsy a pivo jsou velmi kalorické a přispívají k příjmu kalorií, který může vést k nárůstu hmotnosti. Naopak, zeleninové šťávy mají obecně méně kalorií.
  6. Zdravotní benefity: Zeleninové šťávy mohou přispívat k zdravému trávicímu systému, ke zlepšení imunitního systému a k prevenci některých typů rakoviny. Naopak, konzumace chipsů a piva nemá žádné zvláštní zdravotní benefity.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
da ny

Chutnější?
Jak pro koho, je to otázka chuťových preferencí.
Já mám po chipsech s paprikovou příchutí „osypky“ Připadají mi nechutné,
dělá se mi z nich špatně (fuj). Také po těch, s příchutí slaniny či salámu.
Proč nejsou na úrovni zeleninových šťáv?
To je buď vtípek, trollení, nebo pak už jen lidská hloupost 😉
Podívej se na složení.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek