zjentek

Slepému nepovíš, hluchému neukážeš, debilovi nevysvětlíš, a co manipulátorovi?

Vhodný příměr? 🤷🤷🤷

Marci, to cos sem napsala ovšem vypadá či zní velmi moudře. K tomuto závěru jsi došla čistě intuitivně? Totiž zní mně docela jako tzv. pravda (dává mně hlavu a patu). A tak by mě zajímalo, jak jsi právě na tohle přišla. 😉 Děkuju.

Nejlepší odpověď
elkon

Máš v tom guláš.

Další odpovědi
aliendrone

Eh, tvůj přístup je nekonstruktivní. Musíš na všechno jít NAOPAK. Tedy věci ZJEDNODUŠOVAT až k mezi, kdy s tím lze něco dělat. Jinak se nehneš z místa.
Bez ohledu na to, koho si vložíš do premisy, tak VŽDY můžeš aplikovat postup „zbiješ ho“ a jistě to k nějakému výsledku povede. 😉 🙂

POZOR! Písmeno „a“ mi v tom zbiješ NECHYBÍ. Jsme kulturní lidé (někteří, muehehehe. 😉 ) Sahat hned k ultimátnímu řešení bývá často kontraproduktivní dle přísloví „s vaničkou vylil i dítě“. 🙂

Drap

Pokud jsi šikovný, můžeš i manipulátora zmanipulovat.

marci1

Slepému neukážeš, hluchému nepovíš, debilovi nevysvětlíš a manipulátora nepředsvědčíš, že když nemá pod kontrolou sebe, chce mít pod kontrolou všechno a všechny ostatní, bez ohledu na to, co tím způsobí.
😄

led

Jo… 😉
ne! 😮
Joó… 😶
Tak jo… 😕

a pak to i tak udělám podle sebe 😛

zjentek

Led, bohužel nerozumím. Já jsem autista natvrdlý 🤭, ne obyčejný a tedy poprosím o jakési dovysvětlení.

led

Zjentek, vy nie ste autista, ale aj tak vám to vysvetlím. Moja odpoveď na vašu otázku bola práve odpoveď autistického typu myslenia.
to sú moje výkriky a reakcie (aj s grafikou mimiky tváre) pri čítaní vašej otázky. Aj s autistickým dodatkom „a pak to i tak udělám podle sebe 😛“

autista natvrdlý 🤭 ?
V každom človeku,
ktorý dokáže premýšľať nielen o tom, čo mu prikazuje spoločnosť,
ktorý používa svoj vnútorný zrak a sluch, nájdete prvky autizmu.

Autista nie je natvrdlý, ale je to človek žijúci vo svojom myšlienkovom svete. Skúste pochopiť jeho myšlienky a dokážete mu rozumieť. Poznám pomerne dosť autistov, ktorí v odbore vo svojom svete (v ktorom žijú) dokážu zatieniť často aj svetové kapacity, aj napriek prekážkam z „normálnej“ spoločnosti (nedostatočná legislatíva a jej neblahý vplyv na zdravotníctvo, školstvo aj samotnú spoločnosť.).
Bojíme sa ich, pretože sú iní a často nám nastrčia zrkadlo nášho vnímania sveta a spoločnosti

zjentek

Marci, to cos napsala ovšem vypadá či zní velmi moudře. K tomuto závěru jsi došla čistě intuitivně? Totiž zní mně docela jako pravda, dává mně hlavu a patu. Děkuju 😉

zjentek

Elkon, ty aby ses nechytil drobného překlepu, že 🤦🏼‍♂️🤦🏼‍♂️🤦🏼‍♂️

zjentek

Drape tak ale v takové fázi, to už jsem pak snad nějaký ultra maximus manipulatorus, neasi? 😮